Regionalne przysmaki
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
Super opinie
Tradycyjny kulig
Piękna dolina
Kapela góralska
Regionalne przysmaki
Beskidy dzięki wspaniałej, nieskażonej przyrodzie, oraz niezwykłemu ukształtowaniu terenu, zachęcają turystów do odwiedzin. Jeśli zdecydują się Państwo na wypoczynek w tym przepięknym regionie, serdecznie zapraszamy do Istebnej na Przełęcz KUBALONKA. Istebna leży na SZLAKU ZBÓJNIKÓW KARPACKICH. To idealne miejsce do zorganizowania kuligu z wieloma atrakcjami. Gwarantujemy niezapomniane chwile!
Zapraszamy na zimowe i letnie kuligi na Kubalonce, kuligi rodzinne, kuligi dla dużych grup, kuligi dla firm i korporacji, kuligi dla szkół z Przełęczy Kubalonka na Stecówkę, przez Szarculę i z powrotem.
Kubalonka (761 m n.p.m.) to przełęcz w Beskidzie Śląskim, która oddziela Pasmo Stożka i Czantorii od Pasma Baraniej Góry i Skrzycznego. Przez przełęcz prowadzi droga wojewódzka nr 941 z Wisły do Istebnej. Na samej przełęczy odgałęzia się od niej wąska droga powiatowa, która przez przełęcz Szarculę schodzi koło Zameczku Prezydenckiego na Zadnim Groniu w Wiśle. Nazwa przełęczy (podobnie jak szczytu i przysiółka Kubalonka) pochodzi on nazwiska Kubala. Niejaki Mathes Kubala był wspominany w urbarzu Komory Cieszyńskiej w 1722 r. Do dziś w Istebnej jest „plac” Kubalowie (miejsc. Kubale), na którym mieszkali protoplaści rodu.
Po zajęciu miejsc na saniach lub wozach kulig rusza w kierunku Stecówki. Trasa wiedzie przez tereny leśne, częściowo granią co zapewnia niezapomniane widoki i klimat przejazdu. Proponujemy Państwu trasę kuligową o długości około 7 km. Malownicza trasa kuligu wiedzie pograniczem Istebnej i Wisły.
Trasa kuligu w Beskidzie Śląskim urzeka beskidzkimi panoramami zarówno zimą jak i latem. Jadąc tą panoramiczną trasą możemy podziwiać „beskidzkie sekwoje” – świerki istebniańskie wysokie nawet na 54 metry! Przy mroźnej i słonecznej zimowej pogodzie można zobaczyć z tej trasy kuligowej szczyty Małej Fatry na Słowacji, gdzie w Terchowej urodził się najsłynniejszy karpacki zbójnik Juraj Janosik.
Czas przejazdu kuligiem w jedną stronę to około 40 min, powrót zajmie nam ok. 30 min. Ze względu na zróżnicowaną wysokościowo trasę przejazd kuligiem jest niezwykle atrakcyjny (szybka i wolniejsza jazda). Jadąc zaprzęgami konnymi widać jak na dłoni masyw Baraniej Góry (1220 m.n.p.m.) z którego wypływają potoki Białej i Czarnej Wisełki, które po zasileniu wodami potoku Malinów tworzą największa polską rzekę – Wisłę, która jest symbolem Polski i która wpada do Morza Bałtyckiego.
Barania Góra była w dawnych czasach zbójeckim matecznikiem. Tutaj ukrywało się wielu groźnych beskidzkich zbójników. Legendy mówią, że po dziś dzień można znaleźć wiele śladów związanych ze zbójnikami (jamy, pieczary w których się ukrywali, zbójeckie zagony, tajemnicze malowidła naskalne, zbójeckie skarby).
Pęd koni, palące się pochodnie, dźwięk dzwonków, muzyka beskidzka wprawią Was w nastrój góralskiego klimatu, który dodatkowo uświetni miła atmosfera palącego się ogniska. Na pięknej śródgórskiej polanie znajduje się nasza pasterska koliba / gospodarstwo agroturystyczne / szałas / wiata góralska w której możemy zorganizować diabelską biesiadę – niezwykłą imprezę integracyjną z ogniskiem, zbójnickim cateringiem pełnym regionalnych smakołyków.
Zapraszamy do skosztowania naszych wyjątkowych specjałów podczas wieczorku góralskiego oraz do wspólnej zabawy przy dźwiękach góralskiej muzyki, której towarzyszyć może nasza kapela góralska KARPACKIE ZBÓJE. Atmosfera jest niesamowita, a czas spędzony przy ognisku i śpiewie przeniesie Was w magiczny świat góralskich tradycji.
Bardzo często grupy zorganizowane zamawiają dodatkowo u nas pieczonego prosiaka z kaszą i kapustą kiszoną, pieczonego barana lub jagnię, świńską kitę wieprzową z ziemniaczkami puree oraz kapustą kiszoną / zasmażaną, oscypka z grilla z żurawiną, swojskie kiełbaski z grilla, karczek z grilla, bigos zbójnicki, kwaśnicę po zbóju lub żurek zbójnicki, żebroczkę (specjał lokalny) czy chleb ze szpyrkami. To co wyróżnia to miejsce to regionalne, swojskie jadło, muzyka góralska i wyjątkowy klimat miejsca. Oferta kuligów z Kubalonki na Stecówkę przeznaczona jest dla osób indywidualnych, firm, korporacji, szkół oraz grup zorganizowanych od 12 do 200 osób.
Iskrząca się zbójnicka watra, pieczone kiełbaski, prawdziwe oscypki oraz doskonałe grzane wino dodadzą charakteru tej imprezie. Istnieje też możliwość zamówienia naszej kapeli góralskiej KARPACKIE ZBÓJE która zagra i zaśpiewa na żywo i rozkręci każde towarzystwo nawet przy ostrym mrozie. Nasza kapela góralska może zorganizować dla Was koncert muzyki góralskiej i folkowej, napad zbójnicki, szybki kurs tańców góralskich m.in. hajduka i zbójnickiego, góralskie śpasy, gawędy starego bacy, kawały i anegdoty o zbójnikach i góralach, prezentację i pokaz gry na unikatowych, ludowych instrumentów muzycznych, różnego rodzaju konkurencje dla grup (wbijanie gwoździ do gnata, biegi na nartach góralskich itp.).
Kulig na Stecówkę możemy wzbogacić o SNOWTUBING oraz jazdę skuterami śnieżnymi na dużej polanie obok schroniska lub pełną imprezę rekreacyjną z wieloma zabawami na śniegu. Istnieje także możliwość biesiady po kuligu z dyskoteką w stylu FOLK – POLO z DJ JANOSIKIEM, pokazem laserów i karaoke w pobliskiej karczmie góralskiej.
Stecówka (760 m n.p.m.) to część miejscowości Istebna w Beskidzie Śląskim. Położona jest na rozległej polanie, opadającej ku południowi z grzbietu biegnącego od Karolówki. Na zachód, w stronę Kubalonki z polany obok schroniska można obejrzeć najpiękniejszą panoramę górską, gdzie nad doliną rzeki Olzy zobaczymy takie góry jak Złoty Groń oraz górę Ochodzita. Kilkaset metrów na północ od Stecówki oraz czerwonego szlaku turystycznego w zalesionej dolinie płynie krystalicznie czysty potok Czarna Wisełka.
Nazwa Stecówki wywodzi się od niejakiego Steca, prawdopodobnie właściciela polany i pierwszego na niej osadnika, wzmiankowanego w 1788. W 1934 powstało tu prywatne schronisko turystyczne Michała Legierskiego. W latach 1956–1958 dzięki pracy miejscowych górali wybudowano tu drewniany kościółek pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, zdobiony pracami twórców z Istebnej: Jana Wałacha, Ludwika Konarzewskiego juniora, Teresy Stankiewicz, Józefa Bocka, Jana Krężeloka i innych. Z polany rozpościera się widok na otoczenie Istebnej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki oraz pętla beskidzka Szlaku Architektury Drewnianej.
OPIS MIEJSCA BIESIADY:
Na śródleśnej polanie na Stecówce ulokowana jest nasza piękna góralska, drewniana kolyba, w której znajduje się palenisko i wygodne drewniane ławostoły. Koliba przeznaczona jest dla grup na około 40 osób. Przy kolybie znajduje się duża polana gdzie możemy rozpalić ogniska, zorganizować namiot z pełną infrastrukturą nawet dla grupy do 200 osób. Możemy zorganizować tutaj zajęcia sportowe dla dużych grup, jazdę skuterami śnieżnymi i inne aktywności.
Od wiosny do jesieni na polanie / łące wokół naszej kolyby wypasamy owce w tradycji sałaszniczej. Oznacza to, że w jednym kierdlu wypasane są owce pochodzące z wielu gospodarstw, których gazdowie swoje owce zaprowadzają do baczy organizującego wypas. On doi owce i wyrabia sery. Kiedy przychodzi jesień na Dzień św. Michała rozłącza się owce i powracają one do swoich właścicieli – to tzw. rozsód owiec. Dzięki wypasowi zachowany jest tradycyjny krajobraz łąkowo-pastwiskowy z charakterystyczną cenną roślinnością ziół i kwiatów górskich.
Start kuligu: Parking na Przełęczy Kubalonka (na pograniczu Wisły i Istebnej), przy trasach biegowych COS (Centralnego Ośrodka Sportu).
Współrzędne GPS: 49.60410490920533, 18.902829900752714.
Parking ten jest dodatkowo płatny dla samochodów, busów i autokarów. Z aktualnym cennikiem parkingu zapoznacie się na miejscu u parkingowego.
UWAGA: możliwy dojazd w to miejsce od USTRONIA i WISŁY lub SZCZYRKU albo też od strony MILÓWKI. Z racji wielkich korków prosimy wyjechać zdecydowanie wcześniej, gdyż trasy dojazdowe w miejsce naszego kuligu mogą być zakorkowane. Dogodny dojazd dla samochodów i autokarów w tym miejscu ułatwia organizację kuligów dla dużych grup. Po zaparkowaniu samochodu / busa / autokaru na dużym parkingu zlokalizowanym na Przełęczy Kubalonka nasi pracownicy ubrani w kurtki z napisem KULIGI W BESKIDACH (ORGANIZATOR) zaprowadzą Was do stojących nieopodal zaprzęgów konnych.
UWAGA!
Prosimy być 15 minut wcześniej na miejscu.
W razie braku śniegu zorganizujemy kulig na wozach na kołach.
CENA IMPREZY OBEJMUJE: organizację kuligu, regionalne menu i atrakcje wg oferty, ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA Polska S.A. w zakresie: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (inwalidztwo i śmierć) 10.000 PLN, opiekę pilota wycieczek / przewodnika beskidzkiego, opłaty rezerwacyjne, podatek Vat.
W większości sanie lub wozy są zadaszone i mają ledowe oświetlenie. Znajdują się na nich koce do okrycia się podczas kuligu. Jednorazowo możemy przewieźć na jednym zaprzęgu konnym od 10 – 15 osób. Dzieci do 3 roku życia jadą na kolanach u rodzica. Dysponujemy tutaj 20 zaprzęgami konnymi czyli jednorazowo jesteśmy w stanie zorganizować tutaj kulig do 200 osób na raz.
Za dodatkową odpłatnością organizujemy transport grupy busem, autokarem z dowolnego miejsca na kulig i z powrotem. Cena ustalana indywidualnie. Uwaga: Możliwość indywidualnej rezerwacji taksówki.
Na życzenie organizujemy noclegi (hotel, pensjonat, dom wczasowy, gospodarstwo agroturystyczne). W tej sprawie prosimy o napisanie do nas maila na adres: biuro@kuligiwbeskidach.pl
Nasza firma pracuje na swoją reputację blisko 15 lat.
Nie składamy obietnic bez pokrycia.
Super
opinie
Gwarancja jakości
obsługi
Lata
doświadczenia
Bilety na nasz kulig szybko się wyprzedają. Rezerwując ONLINE masz gwarancję dostępności i najniższej ceny. Wybierz miejscowość, ilość osób, termin, ewentualne świadczenia dodatkowe, uzupełnij swoje dane i dokonaj płatności.
Proste, szybie i bezpiecznie!
Jesteśmy niezależni od warunków pogodowych. Kuligi zielone i białe odbywają się przez cały rok od wiosny do zimy. W razie braku śniegu organizujemy kuligi na bryczkach lub wozach drabiniastych z kołami. Każdy z naszych zaprzęgów jest zadaszony i chroni kuligowiczów przed śniegiem, wiatrem lub deszczem. Na każdym znajdują się ciepłe koce do okrycia.
Klikasz w odpowiedni banerek, wybierasz odpowiednią ilość biletów normalnych (ewentualnie ulgowych w niektórych opcjach), przechodzisz do koszyka zakupów klikając w zielony koszyk, wybierasz datę i godzinę imprezy, klikasz DALEJ, jeśli są to wybierasz opcje dodatkowe do kuligu (np. napad zbójnicki, kapela góralska, gawędziarz, DJ Janosik itp.), klikasz DALEJ podajesz swoje dane takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz mail (TELEFON, DANE I MAIL MUSZĄ BYĆ POPRAWNE ABY SYSTEM PRZYJĄŁ REZERWACJĘ - JAK PODASZ ZŁEGO MAILA, POTWIERDZENIE REZERWACJI NIE SPŁYNIE CI NA WSKAZANEGO MAILA - DLATEGO PROSIMY O DOKŁADNE SPRAWDZENIE DANYCH), możesz ponadto poprosić nas o wystawienie faktury wpisując w rubrykę wszystkie dane Twojej firmy z NIPem a my wyślemy fakturę na Twojego maila. Dalej trzeba KLIKNĄĆ: Zapoznałem się i akceptuję Regulamin sprzedaży, Politykę prywatności oraz Regulamin Kuligi w Beskidach a system przekieruje Cię automatycznie do płatności BlueCash. Można za kulig zapłacić BLIKIEM lub z dowolnego banku a także kartą kredytową. Po zapłaceniu od razu na wskazany przez Ciebie adres mailowy przychodzi potwierdzenie rezerwacji z całym programem imprezy i informacjami technicznymi. Rezerwacji nie trzeba drukować na imprezę, gdyż nasi pracownicy mają listy uczestników imprezy. Życzymy udanych rezerwacji i wspaniałej zabawy! TO TAKIE PROSTE :)))
Regionalne przysmaki
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
TOP atrakcje
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
Ostatki 2023!
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
Świąteczna atmosfera!
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
50 lokalizacji
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ
Aktywny senior
Piękne widoki
Zbójnicki catering
Góralska watra
Kapela góralska
Gawędziarz i DJ