NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA: 

- Bawmy się! - 

Pierwszy w Polsce regionalny marketplace usług i produktów góralskich dla turystów. To booking białych i zielonych kuligów, biesiad, animacji góralskich, usług cateringowych na terenie całych Beskidów – o najwyższej jakości – wszystko online – szybki system zakupu, w super cenach, zniżki, rabaty i promocje – dostępne tylko na stronie www.kuligiwbeskidach.pl

Nasz portal to najnowocześniejsza technologia zakupów online – 3 proste kliknięcia i bilety kupione! Bez aplikacji, bez kart rabatowych, bez logowania – jedyny taki marketplace w Polsce! Tu będzie przyszłość turystyki w Beskidach – system w pełni online, setki podmiotów w jednej platformie sprzedażowej oraz atrakcyjne ceny.

Nasz największy w Polsce portal sprzedaży kuligów to odpowiedź dla tych, którzy marzą o prawdziwym, tradycyjnym kuligu saniami / bryczkami / wozami / zaprzęgami / w kilkudziesięcu miejscowościach w Beskidach! Wszystko w jednym miejscu! To nas wyróżnia - kompleksowość usług! Kup bilet i ciesz się najpiękniejszą całoroczną przygodą w naszym regionie! 

Wystarczy 1 minuta! Wybierz konkretny kulig, zarezerwuj, zapłać ON-LINE a bilety otrzymasz na maila. Rezerwacja ON-LINE to także gwarancja miejsc i najniższej ceny.
Rezerwacja ON-LINE jest szybka i wygodna. Wybierz kulig, idealny dla siebie termin a po opłaceniu zamówienia otrzymasz swoje bilety ze wszystkimi szczegółami na podany adres e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
+ 48 531 557 086 lub mailowego biuro@kuligiwbeskidach.pl

W naszym portalu w łatwy sposób zarezerwujecie każdą imprezę kuligową i nie tylko w kilkudziesięcu miejscowościach w Beskidzie Śląskim, Małym, Żywieckim, Makowskim, Sądeckim. Wybierają Państwo odpowiednią imprezę, która Was interesuje, wybieracie ilość osób chcących brać udział z imprezie, wybieracie datę imprezy i konkretną godzinę, wpisują Państwo dane rezerwujacego imprezę: imię i nazwisko, nr tel i maila, można też wybrać opcję faktury za imprezę, którą prześlemy w terminie do 14 dni od rezerwacji na Państwa maila, dokonujecie Państwo płatności ON - LINE (z dowolnego banku w Polsce lub za pomocą karty kredytowej czy bankomatowej) a bilety na konkretną imprezę wyślą się od razu na Waszego maila z całą informacją o imprezie, potwierdzeniem rezerwacji i ważnymi informacjami technicznymi.

Klient jest zobowiązany do podania podczas dokonywania rezerwacji poprawnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pomyłki lub straty Klienta wynikające z braku możliwości skontaktowania się z nim wynikające z błędnego podania danych kontaktowych.

Organizator ma prawo do odwołania kuligu z powodu niewystarczającej ilości osób lub do zmiany jego godziny lub lokalizacji po wcześniejszym powiadomieniu Klienta o zmianie.

Klient oświadcza, że jest zdrowy, obowiązkowo podpisuje przed kuligiem Oświadczenie o stanie zdrowia dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem Covid-19.

Klient oświadcza, że zapoznał się z Warunkami Uczestnictwa w imprezach organizowanych przez firmę Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o. i je w pełni akceptuje.
Poniżej link do warunków uczestnictwa, oświadczenia o prywatności i oświadczenie Covid.

Tak.
Nasze góralskie imprezy regionalne to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Beskidach. Mając na uwadze komfort naszych Klientów, ilość miejsc jest ograniczona. Zainteresowanie jest bardzo duże, należy zadbać o rezerwację z wyprzedzeniem, jeśli chcą Państwo wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Opłata za bilet jest gwarantem realizacji usługi i w przypadku anulacji rezerwacji przez Klienta nie podlega on zwrotowi. Nie zjawienie się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej godzinie jest równoznaczne z anulacją biletu. Gdy dana osoba nie zjawi się na czas pieniądze przepadają.

Klient jest zobowiązany do podania podczas dokonywania rezerwacji poprawnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pomyłki lub straty Klienta wynikające z braku możliwości skontaktowania się z nim wynikające z błędnego podania danych kontaktowych.

Organizujemy kuligi białe (zimą) i zielone (w sezonie wiosna, lato, jesień) w Beskidach dla turystów indywidualnych, grup i firm. Naszym wyróżnikiem są kuligi najwyższej jakości. Polecamy kuligi w kilkudziesięciu miejscowościach w Beskidach. Możliwy jest dodatkowo płatny transfer na nasz kulig (taxi, bus, autokar). Polecamy kuligi z ogniskiem, muzyką góralską na żywo i pysznym góralskim jadłem!

Wsiądź na nasze sanie / wozy / zaprzęgi a odkryjesz czym naprawdę jest zima w Beskidach jak za dawnych lat!

Zabierzemy Cię do jednej z baśniowych beskidzkich dolin, gdzie czekają już piękne, górskie konie i tradycyjne sanie...

Słyszysz dźwięk dzwoneczków? Kulig właśnie ruszył! Przed Tobą magiczna przygoda!

Zrelaksuj się w otoczeniu pięknych, zimowych krajobrazów...bo już niedługo będzie się działo!

Twoje sanie / wozy mkną w wzdłuż górskiego potoku, gdzie już widać nasza kolibę /karczmę /bacówkę lub wiatę na polanie i słychać kapelę góralską Karpackie Zbóje (www.karpackiezboje.pl / www.goralomania.pl / www.napadyzbojnickie.pl)- najbardziej lubianą w Beskidach, która potrafi rozbawić każdego do łez!

Blisko natury, wokół ogniska i z najlepszą kapelą w Beskidach! W taki sposób spędzimy kolejne magiczne chwile, pełne atrakcji, które zapapadną Ci w pamięci jeszcze przez długi czas!

Polub nas na naszych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Istagram, TikTok) i baw się razem z nami! 

- najlepszy kulig w Beskidach;
- prawdziwą imprezę z Góralami zamiast wieczoru w komercyjnej restauracji;
- możliwość poznania prawdziwego folkloru i tradycji;
- piękne wspomnienia dla siebie i bliskich;
- możliwość degustacji regionalnych przysmaków kuchni góralskiej. 

To zależy, który wariant kuligu wybierzecie. Wiele z naszych imprez kuligowych w programie ma albo zabawę z kapelą góralską karpackie Zbóje, albo z gawędziarzem / wodzirejem lub też z DJ Janosikiem (dyskoteka w stylu FOLK POLO z karaoke po góralsku).
Najczęściej jednak na wielu naszych imprezach gra kapela góralska, organizowane są gry i zabawy integracyjne dla uczestników kuligu tzw. góralskie śpasy. Niektóre programy kuligowe zawierają też opcję profesjonalnego napadu zbójnickiego. Tą opcję wybierają miłośnicy góralskiej adranaliny!
Hej!

Nasze imprezy w zależności od miejscowości i programu kuligu organizujemy w naszych karczmach / kolibach / bacówkach lub w plenerze pod wiatą góralską na polanie. Najczęściej jest tak, że zimą organizowany jest kulig, który rozpoczyna się z parkingu w konkretnej miejscowości, dojeżdżamy saniami / zaprzęgami do konkretnego miejsca (najczęsciej jest to karczma lub koliba) i tutaj organizujemy naszą biesiadę z zabawami i cateringiem. I po imprezie wracamy kuligiem na parking skąd rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Niektóre jednak programy kuligów skonstruowane są tak, że dojeżdżamy saniami / zaprzęgami w dane miejsce (najczęściej jest to polana położona gdzieś w lesie lub na skraju lasu) i tutaj organizowane jest ognisko z cateringiem. czasami na zewnątrz organizujemy również występ grafka na akordeonie lub kapeli góralskiej i robimy zabawy integracyjne po zbójnicku w plenerze.

Nasze imprezy w większości odbywają się w karczmach / kolibach lub bacówkach, albo też w plenerze gdzie znajdują się wiaty góralskie. Nasze zaprzęgi / sanie / wozy gdy pada deszcz są zadaszone, więc nie jesteśmy uzaleznieni od pogody.

Warto jednak w plecaku zabrać ze sobą pelenryę lub nieprzemakalną kurtkę. W górach pogoda potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie. Kupując bilety, dokonują Państwo rezerwacji miejsc na konkretny dzień i godzinę (uniemożliwiając tym samym zakup innym chętnym). Opady deszczu, jeśli Organizator przeprowadza imprezę zgodnie z planem, nie są podstawą do anulacji biletu i żądania zwrotu wpłaconej opłaty. Jeśli warunki pogodowe uniemożliwiłyby przeprowadzenie imprezy, Organizator poinformuje o tym Klienta (możliwość przesunięcia rezerwacji na inny dzień lub zwrot należności za bilet). 

Oczywiście! Oprócz standardowego kuligu białego (zimą) lub zielonego (w sezonie wiosna, lato, jesień) organizujemy dla naszych Gości wiele atrakcji dodatkowych, które zależą od miejsca imprezy i programu. Każdy program naszych imprez kuligowych jest inny, tak aby każdy znalazł coś dla siebie? Są kuligi standardowe z ogniskiem + catering góralski, są również kuligi z ogniskiem i biesiadą góralską w karczmach / kolibach lub bacówkach w towarzystwie naszej kapeli góralskiej Karpackie Zbóje. Podczas imprez organizujemy często inscenizowane napady zbójnickie, biesiady góralskie z zabawami integracyjnymi po góralsku, imprezy z wodzirejem / gawędziarzem, który gra na akordeonie i przeprowadza szereg śmiesznych, góralskich zabaw. Naszym imprezom towarzyszy dobry humor, różnego rodzaju konkursy, muzyka i taniec. Atrakcja ta bardzo przypadła naszym Klientom do gustu.

Niektóre programy zawierają degustację regionalnych alkoholi, pieczenie świniaka, dzika lub barana. Organizujemy też kuligi długie z dyskoteką w stylu FOLK POLO z DJ Janosikiem, karaoke po góralsku, pokazem laserów itp. na niektórych imprezach udostępniamy też naszą zbójnicką fotobudkę, dzięki której można zrobić sobie pamiątkowe zdjecia w góralskich akcesoriach typu: kapelusz góralski, chusta góralska, pas zbójnicki, ciupaga, flinta zbójnicka (pistolet). Na wielu naszych imprezach mamy też swojego fotografa, który za dodatkowa odpłatnością robi profesjonalne zdjecia, podczas waszej zabawy i po imprezie wgrywa je na wasz telefon lub na pendriva. Zdjęciami można się pochwalić od razu na swoich mediach społecznościowych. Prawdziwym HITEM na niektórych naszych imprezach kuligowych jest wytwornica baniek mydlanych lub wytwornica śniegu, która dodatkowo urozmaica dany kulig. 

Czas trwania imprezy kuligowej zależny jest od oferty. Niektóre standardowe, podstawowe imprezy trwają 2, 5 - 3 h, a niektóre np. z dyskoteką trwają aż 6 godzin. 

Przede wszystkim ponad 15 lat doświadczenia w branży turystycznej, a to gwarancja najwyższej jakości usług i kompleksowo zorganizowanych atrakcji dla naszych Klientów. Ponadto dysponujemy własną bazą atrakcji i usług w Beskidach – działamy bez pośredników. 

Nasze biuro znajduje się w centrum Żywca przy ul. Jana III Sobieskiego 7 i jest do Waszej dyspozycji od pon - pt w godzinach od 9:00 - 17:00, w soboty od godziny 9:00 - 13:00, w niedzielę jest zamknięte. natomiast INFOLINIA +48 531 557 086 w szczycie sezonu czynna jest od 9:00 - 19:00 codziennie. 

Pracujemy od pon - pt w godzinach od 9:00 - 17:00, w soboty od godziny 9:00 - 13:00, w niedzielę jest zamknięte. Natomiast INFOLINIA +48 531 557 086 w szczycie sezonu czynna jest od 9:00 - 19:00 codziennie. Rezerwacji natomiast możesz dokonać wygodnie ONLINE 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Oczywiście! Kulig to świetna atrakcja także dla dzieci. Nawet roczne dziecko może jechać na kolanach mamy! Należy jednak pamiętać, że zimowe wieczory w Beskidach są mroźne – trzeba zadbać o odpowiedni ubiór dziecka. Dzieci mają wiele radości z udziału w regionalnej imprezie, jest to także dla nich świetna okazja do zetknięcia się i poznania bliżej góralskich tradycji. Na niektórych kuligach rodzinnych mamy przygotowaną niespodziankę dla dzieci 🙂, która opisana jest w programie imprezy

Nie zalecamy uczestnictwa w naszych imprezach kobietom w zaawansowanej ciąży. 

To zależy od miejscowości jaką Państwo wybrali. W każdej naszej ofercie jest wskazany dokładny adres miejsca spotkania ze współrzędnymi GPS, które można w łatwy sposób wprowadzić do nawigacji swojego telefonu, która w bezpieczny sposób zaprowadzi was we wskazane meijsce. Najczęściej są to parkingi lub charakterystyczne miejsca, w których możecie zostawić swoje samochody. 

Z racji tego, że konie często boją się kotów lub psów nie zalecamy brać swoich pupilów w trosce o dobro całej grupy. Obawiamy się, że konie mogły by się spłoszyć i mogło by dojść do nieszczęścia. 

Tak!
Każdy kuligowicz jest ubezpieczony w towarzystwie ubezpieczeniowym SIGNAL IDUNA. Dbamy o bezpieczeństwo naszych imprez. Zakres ubezpieczenia wskazany jest zawsze na każdej z ofert. 

To zależy w jakim czasie rezerwujecie kulig.
Jeśli jest to zielony kulig w okresie: wiosna, lato, jesień to wiadomo, że bedą to ubrania lżejsze, choć wiosną i jesienią w Beskidach pogoda potrafi płatać figle i może w momencie zrobić się zimno, a nawet popruszyć śnieg. Zachęcamy śledzenie aplikacji pogodowych i ubierać się odpowiednio do prognozy pogody, mając na uwadzę, że w górach pogoda potrafi zmienić się bardzo dynamicznie.

W plecaku warto zawsze mieć polar / schoftschell lub pelerynę przeciwdeszczową. Zalecamy wygodne, sportowe obuwie (najlepiej góralskie). Zimą o oczywiście ciepło! 🙂 Choć wspaniała atmosfera i gorąca herbata będą nas rozgrzewać to zimowe wieczory w Beskidach są bardzo mroźne – pamiętajcie też o czapkach i rękawiczkach! Podczas imprez sylwestrowych w większości nie obowiązują stroje galowe i to bardzo cenią nasi Goście, gdyż nie muszą się martwić o eleganckie stroje. U nas panują swojskie i luźne klimaty - bez spiny!

Zimą należy pamiętać o czapce, rękawiczkach, wygodnych, sportowych, góralskich, zimowych butach i solidnej kurtce. Zalecany jest coepły, wygodny, strój sportowy. Jeśli jest to zielony kulig w okresie: wiosna, lato, jesień to wiadomo, że bedą to ubrania lżejsze, choć wiosną i jesienią w Beskidach pogoda potrafi płatać figle i może w momencie zrobić się zimno, a nawet popruszyć śnieg. Zachęcamy śledzenie aplikacji pogodowych i ubierać się odpowiednio do prognozy pogody, mając na uwadzę, że w górach pogoda potrafi zmienić się bardzo dynamicznie. W plecaku warto zawsze mieć polar / schoftschell lub pelerynę przeciwdeszczową. Zalecamy wygodne, sportowe obuwie (najlepiej góralskie).

Nie, nie trzeba. Wystarczy, że podacie naszym pracownikom swoje imię i nazwisko i zostaniecie usadzeni na sanie / wozy / zaprzęgi wg odpowiedniego schematu, który opracowaliśmy w trosce o komfort naszych Gości. Nasi pracownicy na swoich telefonach służbowych mają również czytnik kodów QR i możemy na podstawie naszej aplikacji sesnanowac wasz elektroniczny bilet który otrzymaliście na maila podczas rezerwacji. Dbamy o środowisko naturalne, dlatego na naszych imprezach unikamy drukowania zbędnych papierowych potwierdzeń rezerwacji.

W zależności od miejscowości nasze sanie / wozy moga zabrać różną ilośc osób. Najczęsciej sanie są 15 osobowe (Beskid Śląski, Śląsk Cieszyński, Beskid Mały i Żywiecki z wyjątkiem regionu Babiej Góry), ale usadzamy na zaprzęgach ok 10 - 12 osób, aby każdy miał wystarczająco dużo miejsca. W Zawoi pod Babią Górą sanie są 4 lub 6 osobowe. W Beskidzie Makowskim czy Sądeckim zaprzęgi liczą od 6 - 12 osób. W czasie pandemii organiczamy znacznie dystans pomiędzy uczestnikami naszych imprez z wiadomych powodów.

Oczywiście!
Jesteśmy legalnie dziającą firmą. Wystawiamy faktury Vat marża - standardowe w turystyce. W jednej fakturze możemy zawrzeć wszystkie elementy imprezy: transport, imprezę, catering, ubezpieczenie itp. W trakcie dokonywania każdej rezerwacji system zapyta czy życzą sobie państwo fakturę. Jeśli tak to odchaczacie tą opcję i wpisujecie wszystkie dane z NOPEM i kodem pocztowym. fakturw syęlemy do 14 dni na wasz adres e-mail. Faktur drogą tradycyjną (pocztą) nie wysyłamy w trosce o środowisko naturalne. Nie ma też teraz takiego obowiązku. każdy urząd Skarbowy uwzględnia faktury wystawione elektronicznie i wysłane na Państwa maila. Najczęściej jest to faktura z opisem: "Organizacja kuligu w dniu...". Na specjalne życzenie możemy wystawić też fakturę Vat na 23% Vat o nazwie "Organizacja imprezy integracyjnej". Ale to trzeba ustalić z nami wcześniej.

Tak.
Najczęściej załatwiamy noclegi dla grup zorganizowanych. Noclegi te zlokalizowane są w najbliższej okolicy trasy kuligowej. Współpracujemy z kilkudziesięcioma sprawdzonymi obiektami w Beskidach o bardzo dobrym standardzie, świetnym zapleczu turystycznym i gastronomicznym. Czasami w szczycie sezonu, gdy nie jesteśmy w stanie z powodu ogromnej ilości imprez znaleźć czasu na znalezienie noclegów odsyłamy naszych klientów na stronę naszego biura podróży Żywieckiego Centrum Turystyki i Kultury, gdzie każdy znajdzie odpowiedni obiekt noclegowy dla siebie: www.zywiec.turystyka.pl/wyszukiwarka_hoteli

Tak! Oczywiście!
Dzieci do 3-go roku życia, które biorą udział w naszych imprezach mają wstęp GRATIS
– bez żadnych świadczeń. Dziecko do 3 roku życia siedzi na kolanach u rodzica. Dzieci do 12 roku życia mają ulgowe bilety. Każda z naszych imprez ma inną cenę biletu dla osoby dorosłej a inną dla dziecka. Z racji tego, że organizujemy nasze imprezy prawie w 50 miejscowościach w Beskidach ceny i zniżki dla dzieci opisane są każdorazowo w poszczególnych ofertach imprez kuligowych. 

W razie braku odpowiedniej ilości śniegu, sanie zostaną zastąpione dorożkami / wozami na kołach. Nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych. 

Z racji wielkich korków, które często występują w szczycie sezonu oraz wskutek remontów dróg, prosimy wyjechać zdecydowanie wcześniej, co spowoduje, że na czas dojedziecie na imprezę, bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Na uczestników imprezy kuligowej czekamy max 15 min. Gdy do tego czasu uczestnik kuligu się nie zjawi nie czekamy więcej i realizujemy program imprezy, bez dokonania zwrotu pieniędzy za imprezę. W naszych programach imprez bardzo często podajemy różne trasy dojazdu do miejsc z których rozpoczynamy nasze imprezy. Często sa to trasy alternatywne, gdzie prawdopodobieństwo występowania korków będzie mniejsze. Prosimy zjawić się na 10 min przed rozpoczęciem imprezy w wyznaczonym miejscu. Nasi pracownicy sprawdzą listy obecności, usadza państwa wg odpowiedniego schematu na sanie / wozy i rozpoczniemy kulig wg programu. Na każdym bilecie jest podany numer alarmowy do naszego pracownika w konkretnym miejscu. Prosimy dzwonić wyłącznie na ten numer podany na bilecie w razie potrzeby. każdy z 50 pracowników w każdej miejscowości dysponuje innym numerem firmowym i jest do waszej dyspozycji na miejscu.

Naszymi pracownikami na kuligach są licencjonowani przewodnicy beskidzcy z dużym doświadczeniem lub piloci wycieczek. Są to osoby z pasją. Mają Państwo na nich polegać i zgłaszać ewentualne problemu bezpośrednio do nich. Przez cały czas imprezy będą się Państwem opiekować. Na każdej imprezie kuligowej nasi reprezentanci ubrani będą w firmowe stroje z napisem: ORGANIZATOR. Najczęściej są to niebieskie lub czarne kurtki, polary, t-shirty z logotypem: GRUPA ZBÓJNICKIE lub KULIGI W BESKIDACH.

Oczywiście!
Bardzo często organizujemy transport na nasze imprezy z dowolnego miejsca w Polsce. Dla danej grupy osób jesteśmy w stanie podstawić busa lub autokar, który przewiezie Waszą grupę w miejsce imprezy, zaczeka na Was i odwiezie was z powrotem. Jeśli stanowicie mniejsza grupkę 2 lub 4 osoby to jest opcja zamówienia taksówki w dowolne miejsce i umówienie się z taksówkarzem, aby odebrał Was w tym samym miejscu za kilka godzin. Transfery na nasze imprezy są dodatkowo płatne. Opcję transportu można wybrać jako dodatek do głównej imprezy w naszym systemie rezerwacji. Prosimy o bezwzględną punktualność. 

O Nas